Polityka Reklamacji
-
w Uncategorised
Identyfikacja i zapobieganie nadużyciom badawczym
Aby zidentyfikować i zatrzymać publikowanie prac, które dopuszczają się nadużyć badawczych, takich jak plagiat, manipulacja cytowaniami oraz fałszowanie/dorabianie danych, czasopisma Index Copernicus stosują niezbędne środki.
Usługa Crossref Similarity Check zapewnia oryginalność artykułów zgłoszonych do czasopisma.
Recenzenci oraz zespół redakcyjny dbają o to, aby manuskrypt był napisany bez angażowania się w nadużycia badawcze.
Przestrzegamy zasad COPE w przypadku, gdy wydawca czasopisma lub zespół redakcyjny zostanie powiadomiony o jakimkolwiek zgłoszeniu nadużyć badawczych dotyczących artykułu opublikowanego w tym czasopiśmie.
Redaktorzy naczelni naszego czasopisma stosują się do zaleceń Komitetu ds. Etyki Publikacyjnej (COPE) podczas wymiany informacji między sobą na temat potencjalnych nadużyć. Aby zapewnić integralność badań i publikacji, instytucje i czasopisma muszą współpracować w każdym aspekcie dotyczących badań i integralności publikacji. W tej sytuacji nasze czasopismo współpracuje z instytucjami zgodnie z wytycznymi COPE dotyczącymi "Współpracy między instytucjami badawczymi a czasopismami w sprawach dotyczących integralności badań".
Skargi dotyczące treści redakcyjnych związanych z identyfikacją i zapobieganiem nadużyciom badawczym powinny być składane tak szybko, jak to możliwe po publikacji, najlepiej w formie pisemnej na adres e-mail: publisherspanel@indexcopernicus.com